Alma-ata teknik tarım limited şirketi 2006 yılında kurulan bir şirket olmasına rağmen, zir.müh. Atilla Kaplan 1993 yılında İtalyan Unifrutti meyve-sebze paketleme fabrikasında işe başlamış, daha sonra K.K.T.C. de bulunan Sunsezt ve Sunora paketleme ve meyve suyu konsantre fabrikalarında çalışmıştır.

1996 yılında Türkiye de kapama olarak 1000 yaklaşık 1000 dekar üzerine kurulan ve yine Unifrutti'nin bir yan kuruluşu olan Uni-tarımda bodur meyve yetiştiriciliği üzerine (elma, kiraz, nektarin, üzüm) kurucu mühendis olarak çalışmıştır.

Bodur meyve fidanlığı olarak 1998 yılında kurulan Frutaş'ın kurucu ortaklarındandır. 1998 yılında Niğde üniversitesinde bahçe ziraatı programlarında öğretim görevlisi olarak 8 yıl ders vermiş olan Atilla Kaplan'ın bodur meyvecilik üzerine televizyon programları, çeşitli kurs, seminer ve yayınları bulunmaktadır. Konusu ile ilgili yurtdışı incelemeleri bulunmaktadır. Bu alanda Türkiye de ilk bodur meyve bahçesi ve ilk bodur meyve fidanlıklarının kuruculuğunu yapmıştır.

Şimdiye kadar edinmiş olduğumuz bu tecrübeleri tarım konusunda yatırım yapmak isteyenlere daha iyi aktarabilmek için Alma-ata Teknik Tarım San. ve Tic. Ltd. Şti. kurmuş bulunmaktayız.

Alma-ata olarak 800 dekar alan üzerinde ılıman iklim meyve fidanlarının yetiştiriciliğini sertifikalı ismine doğru ,hastalık ve zararlılardan ari,bodur ve yarı bodur anaçlar üzerine aşılı olarak yapmaktayız. Fidanlarımızla oluşturduğumuz bahçelerde dikimden hasada destek sağlamaktayız, net cover sisteminin yapılması, damla sulama sistemi, alet ekipmanlar, polinasyon hizmetleri, gübre ve zirai ilaçlar yanı sıra teknik danışmanlık hizmetleri vermekteyiz.

Alma-ata olarak yaptığımız bahçelerde ,düşük işletme maliyeti,birim alandan yüksek verim, kaliteli ürün, pazarlama avantajları, yüksek fiyattan satış ve yatırımın kısa sürede geriye dönüşümünü sağlıyoruz..